Top trendy v klimatizáciách

Klimatizácie Daikin

Klimatizačné jednotky nepatria medzi zariadenia, ktoré v domácnosti meníme každý rok. Pri správnej starostlivosti by mali fungovať bezchybne dlhšie než dekádu. Napriek tomu sa aj v tejto oblasti oplatí sledovať nové trendy, ktoré môžu uľahčiť život a ušetriť nemalé financie. Čo je pri výbere klimatizácií aktuálne IN?

Prispôsobivý dizajn

Väčšina domácností dáva pri výbere klimatizácie prednosť nástenným jednotkám. Zariadenia zavesené na stene predstavujú jednoduché a moderné riešenie. Ich výhodami sú nízke prevádzkové náklady a menšia hlučnosť v porovnaní s ostatnými typmi klimatizácií. Veľkou devízou je aj dizajnové prevedenie vhodné do každého interiéru.

Energetická účinnosť a ekológia

Moderné klimatizácie umožňujú optimálne nastavenia pre konkrétne miestnosti, vďaka čomu pracujú maximálne účinne aj pri nízkych prevádzkových nákladoch = výrazná úspora energie. Niektoré klimatizačné systémy je možné pripojiť na zdroje obnoviteľnej energie, napríklad solárne panely. Vďaka tomu spotrebitelia chránia životné prostredie a šetria finančné prostriedky.

Čistý vzduch

Keďže stále viac ľudí v súčasnosti trpí niektorým druhom alergie, do popredia sa dostávajú klimatizácie, ktoré sú schopné udržať kvalitu vnútorného ovzdušia. Moderné klimatizačné jednotky majú zabudované filtre, a tie zabezpečujú skutočne čisté prostredie. Viacvrstvové filtračné systémy odstraňujú okrem alergénov – peľ, prach, vírusy a baktérie – aj tabakový dym, zbierajú a následne rozkladajú častice vo veľkosti 300 nanometrov.

Inteligentné ovládanie

Dnešné klimatizácie pracujú so sofistikovanejšími systémami než tie, ktoré boli na trhu pred pár rokmi. Disponujú jednoduchým a inteligentným ovládaním. Majú zabudovaný WiFi modul, ktorý umožňuje kontrolovať množstvo vzduchu, vykurovanie, aj ostatné procesy prakticky odkiaľkoľvek. Majiteľom tak prináša maximálny komfort ovládania.