LOGITEX prináša klimatizáciu, za ktorej prevádzku neplatíte


Hybridná klimatizácia LOGITEX – novinka roku 2019

Určite ste si všimli, že na Slovensku máme na väčšine územia dostatok slnečných dní s dĺžkou slnečného svitu dostatočnou pre využívanie fotovoltaickej technológie, ktoré efektívne transformujú slnečnú energiu na elektrickú. Prečo to teda nevyužiť aj v spojení s prevádzkou klimatizácie? Predstavujeme novinku v klimatizačnej technike, ktorá prišla na trh v roku 2019.

Ide o hybridnú klimatizáciu LOGITEX, ktorá chladí a aj vykuruje a energiu odoberá prednostne z fotovoltaických panelov. Pripája sa do našej riadiacej jednotky LX DC BOX a bežnej do AC siete. Akonáhle zapnete klimatizáciu, automaticky odpojí od panelov zásobník vody. Po vypnutí klimatizácie sa všetko vráti späť a ohrieva sa voda. Klimatizáciu ovládate aj aplikáciou v mobile.

Týmto sme doplnili náš systém aj o výrobu chladu a tým pádom dokážeme využiť energiu z panelov skoro na 100%.Dlhodobé testy efektivity a spoľahlivosti

Klimatizácia prešla dlhodobými testami. V mesiacoch júl a august sme denne od 8.00 do 17.00 hod. chladili našu predvádzaciu miestnosť, pri spotrebe len 3,8kWh elektriny zo siete za dva mesiace! Klimatizácia má max. príkon 1,5kW ale výkon chladenia 3,7kW a kúrenia 4,5kW/hodina.Pracuje s fotovoltaikou aj bez nej

Klimatizácia LOGITEX pracuje aj bez pripojenia na fotovoltaické panely. Po pripojení na fotovoltaické panely sa automaticky mení priorita vstupov a prednostne je využitá energia z panelov.